Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory Cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

O nás

Sme mladí ľudia, predovšetkým však rodičia, ktorí chcú pre svojho syna to najlepšie. Keď sa začal Luki sám stavať na nohy, začali sme (ako mnohí iní) riešiť, čo mu obuť. Prešli sme rôzne fóra, webové stránky, vypočuli sme si názory pediatričky, ortopéda, známych,  začali študovať zahraničné prieskumy, názory, trendy. A prišli sme na to, že čím bude mať na nôžkach menej, tým lepšie. Začali sme capačkami, ktoré nosí až doteraz, a postupne selektovali obuv, ktorá spĺňala naše kritériá:


1. Obuv by mala byť dostatočne široká, aby mala nôžka v topánke priestor na rozvinutie sa a nevznikali deformácie zo stlačených prstov (napr.vbočené palce -halluxy). Šírka topánky sa neraz podceňuje, a pritom je pre správny vývoj nôžok veľmi podstatná. Sval, ktorýodťahuje palec od ostatných prstov na nohe, patrí k najväčším na chodidle. Pomáha pri zdvíhaní klenby, inými slovami, ak nepracuje, klenba sa nemá ako formovať, čoho výsledkom sú aj neslávne známe ploché nohy.

2. Topánky by mali mať flexibilnú mäkkú podrážku (aby nôžka mohla pri chôdzi pracovať, namáhať sa, nie byť strnulá v „lyžiarke“)

3. Bez klenby na vnútornej stielke.

4. Žiadny alebo minimálny podpätok.

5. Nízka hmotnosť (každý gram navyše je zbytočná záťaž).

6. Zaujímavý vzhľad (tak toto už len z čisto estetického hľadiska Pre deti však aj dizajn rozhoduje, viete, že topánočky musia zaujať, ináč u ich neprejdú, najmä keď sú trochu staršie).


Drvivá väčšina topánok z kamenných obchodov však tieto kritériá nespĺňa ani len z polovice. Zistili sme, že až 90 percent (a to sme naozaj mierni) topánok ponúkaných pre deti je nevyhovujúcich! Úzke špičky, tvrdé podrážky…Predsa však existujú značky, ktoré spomínané kritériá spĺňajú. Keďže sme ich nenašli na našom trhu, rozhodli sme sa ich naň priviezť. Mnohé už majú svoje zastúpenie na Slovensku, takže hľadali sme také, ktoré slovenský zákazník ešte nepozná (alebo pozná len zo zahraničných stránok). Nájdete ich v našej ponuke. Sortiment plánujeme rozširovať, rokujeme s viacerými výrobcami, takže veríme, že do našej ponuky čoskoro zaradíme ďalšie zaujímavé, no najmä nôžkam prospešné značky.


Touto cestou by sme Vás chceli zároveň privítať v našom eshope zameranom na zdravé obúvanie.


Capačky – prvé topánočky vhodné pre začínajúcich, ale aj pokročilých chodcov, detská zimná obuv (čižmičky, poltopánky), detská celoročná obuv (tenisky, topánky, sandálky), ale aj pohodlné papučky na doma. To všetko so spoločným menovateľom barefoot čiže obuvou, ktorá detským nôžkam umožní bosý (ničím neobmedzujúci) pocit z chôdze a zároveň ich chráni. Naše topánočky sú dostatočne široké, pružné, anatomicky tvarované (kopírujú tvar prstov bez toho, aby ich deformovali) a ľahké. Všetky odskúšané na (pre nás) najvzácnejších nôžkach.


V našej ponuke nájdete obuv pre vekové kategórie od 6 mesiacov až do 5 rokov (veľkosť 30). Značky Kidofit, Tikki shoes, Jack and Lily, Squeaky Sneakers, Minifeet, Carozoo a Livie and Luca.


Ako jediní na Slovensku tiež ponúkame edukatívne nálepky do topánok so zvieratkami, pomocou ktorých sa deti naučia, ako sa ľahko a najmä hravo obuť.